shokooh  
سرنوشت
گذران عمر
عمر
کتاب خواندنی

کتاب ایران، ساختن یا ساختن

عنوان کتاب: ایران، ساختن یا ساختن

عنوان فرعی: موانع فرهنگی رشد و توسعه ایران

ناشر: انتشارات آئین فرزانگی

تلفن انتشارات : ۰۳۱۳۷۷۱۷۵۷۰

تعداد صفحات : ۱۰۸ صفحه

اندازه کتاب: خشتی (۱۵ * ۱۵ )

قیمت : ۳۰۰۰ تومان

دانلود نسخه الکترونیک  کتاب ایران ساختن یا ساختن

توضیحات :

این کتاب با نثری ساده به خلقیات و روحیات ما ایرانیان که به شکلی از سلسله دلایل و موانع رشد و توسعه ایران است، می پردازد. نکات کلیدی و مفاهیم بنیادی و به بیانی توسعه نیافتگی ایران، در قالب کوتاه و گویا، مطرح شده است.

نویسنده در ابتدای کتاب به این مسئله پرداخته که کشور ایران کشوری عقب مانده است یا توسعه یافته و با ارائه توضیحاتی فهم و تشخیص این موضوع را به خواننده واگذار کرده است.

در فصل دوم به دلایل عقب ماندگی ایران در طول تاریخ و بخشی از این دلایل به عنوان موانع کنونی پیشرفت ایرانیان اشاره نموده است.

در ادامه به ثروت های پیدا و پنهان ایران و ایرانیان اشاره شده است تا به شکلی امکانات و پتانسیل های بسیار زیاد ایران برای رشد و پیشرفت مطرح شده باشد.

در بخش بعدی نیز به ویژگی های یک کشور توسعه یافته و معیارهای توسعه یافتگی اشاره شده است و نهایتاً بخش اصلی کتاب که شامل اصلی ترین موانع فرهنگی است، در قالب تک صفحه ای و کوتاه بررسی شده است.

چیدمان و صفحه بندی مطالب نیز به شکلی است که هر صفحه ای به تنهایی می تواند، پیام خود را به خواننده منتقل نماید و خواننده را با یکی از موانع فرهنگی رشد و توسعه و پیشرفت ایران آشنا نماید.

 

توضیحات : نقل از ناشر

posteriranss

 

///////////////////

نظرات

8 پاسخ به “کتاب ایران، ساختن یا ساختن”

 1. گریوانی گفت:

  سلام
  لطفا،کتاب عقلانیت و توسعه یافتگی ایران نوشته محمود سریع القلم را هم معرفی کنید . توی این کتاب تنها را توسعه ایران را تحول شخصیت ایرانی می داند . به نظرم خواندنش برای هر ایرانی واجب است .

 2. مهدی گفت:

  درود بر شما من ساکن شهر کرمانشاه هستم متاسفانه شهر من از لحاظ فرهنگی در وضعیت اسف باری است گمان من بر این بود که شهرهای مرکزی وضعیت بهتری دارند اما وقتی تهران را از نزدیک دیدم فهمیدم که حداقل شهر من با همه کاستی هایش هویت دارد.شهری بود بی قواره بد ترکیب و نا امید.من به تهران لقب روستای بزرگ داده ام.اصفهان و یزد نیز از جهاتی دیگر کمبود داشتند.در حالت کلی کشورم از لحاظ فرهنگی در وضعیت اسف باری است.دلایل زیادی در این فقر فرهنگی موثرند اما به نظر من صفویه و نفت از همه بیشتر ما را به سوی بدبختی سوق داده اند.

 3. احمد گفت:

  سلام
  آیا امکانش هست نسخه الکترونیکی کتاب را پرینت بگیرم و به طور رایگان در اختیار دیگران قرار بدم یا نه؟

 4. خیلی ممنون ومتشکر که این همه زحمت کشیدید و دغدغه پیشرفت ایران را دارید…. ولی باید بگویم که ما نمی توانیم صبر کنیم که تک تک افراد جامعه خودشان را تغییر دهند. ایران هفتاد میلیون جمعیت دارد. مگر چند نفر در روز این مطلب را می بینند و عمیقا تحت تاثیر قرار می گیرد. این که شما می گویید نیاز دارد که ارزشهایی والا در ضمیر مردم درونی شوند تا دیگر نیازی به کنترل اجتماعی و دولتی نباشد. ولی ما مگر چه قدر فرصت داریم تا از این وضع اسف بار بدر آییم .
  من این مطلب را می خوانم و در درونم هیاهوی ترقی ایران زمین را دارم ؛ ولی واقعا چند نفر را می توان تصور کرد که مثل من این مطلب را بخوانند یا مطالب مشابه را در جاهای دیگر با همین مضمون بخوانند و دغدغه شان خارج شدن ایران از ورطه عقب ماندگی بشود. به عبارت دیگر کار شما خوب است ولی مقرون به صرفه نیست . البته این دلیل نمی شود که شما این کار را کنار بگذارید ولی باید توجه داشت که نباید به این اندک کار بسنده کرد و باید تلاش کرد تا گامهای فرهنگی و تبلیغاتی بزرگتر و موثرتری برداشته شود البته باید اذعان نمود که کار شما جای بسی تحسین و تبریک دارد ولی خب نمی توان به این اندک راه بسنده کرد. به نظر من باید اعتراضات را متوجه دستگاه حکومتی و صدا و سیما کنیم. زیرا آنها هستند که با در اختیار داشتن تریبونی مثل رادیو و تلویزیون می توانند در آن واحد همه اقشار جامعه را مخصوصا آنهایی که در مناطق محروم هستند را از وضع جامعه آگاه کنند.آنها هستند که می توانند روی ذهن آدمهای ایرانی تاثیر بگذارند . آنها هستند که قلق این مردم را بلدند
  آنها هستند که ابزار این کار را بیشتر از همه و فنون این کار را بهتر از همه بلدند.

  • دکتر محمد احمدابادی گفت:

   نظر بنده کاملا متفاوت است(براساس تجربه شخصی).اینکه به گفته بسیاری از افراد:”ولی خب نمی توان به این اندک راه بسنده کرد. به نظر من باید اعتراضات را متوجه دستگاه حکومتی و ….” ما هم انتقاد را ورزش روزانه خود کنیم ,نه دردی را می توان درمان کرد و علاوه بر ان هیچ بازخورد مثبت آن چنانی نیز نمی توان بر ان شمرد…چند سال قبل مطالب همین سایت که با نام سایت فرهنگ ملی بود, مرا بر آن داشت تا از خود شروع کنم و این شروع آغازی بود بر نشر این ایده که”سوگند می خورم که بیش و پیش از انتظار از دیگران، خود را، مسئول آینده ی خود و کشورم بدانم.”و بعداز دوسال فقط یکی از نتایج عملی شدن این ایده , این بود که نیشابور پایتخت کتاب ایران شد….

 5. سینا گفت:

  با تشکر
  این کتاب رو تو انجمن موبایلستان معرفی کردم
  http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=311638&p=4339846&viewfull=1#post4339846

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *