shokooh  
سرنوشت
گذران عمر
عمر
کتاب خواندنی

ترکیه در میان ۵ مقصد برتر توریستی دنیا

شورای جهانی اعلام کرد تعداد گردشگران خارجی در جهان در سال ۲۰۱۲ به رکورد یک میلیارد نفر خواهد رسید.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، این رقم به این معنی است که از هر هفت نفر در جهان در سال ۲۰۱۲ یک نفر با عبور از مرز میان کشورها، به سفر می پردازد.

این گونه سفرها چند دهه پیش تنها محدود به افراد ثروتمند بود.

براساس آمار منتشر شده توسط شورای جهانی سفر و گردشگری که دفتر مرکزی آن در لندن قرار دارد یک میلیاردمین گردشگر خارجی در روز ۱۳ ماه جاری میلادی (دسامبر) از مرزهای بین المللی عبور خواهد کرد.

همچنین در سال جاری میلادی (۲۰۱۲) آمریکا و فرانسه همچنان دو مقصد مهم گردشگری جهانی باقی مانده اند.

کارشناسان می گویند بخشی بزرگی از رشد سریع در گردشگری در کشورهایی مانند گواتمالا، جمهوری دومینیکن و ساحل عاجل روی داده است؛ کشورهایی که تا ۱۰ سال پیش، خارج از نقشه گردشگری جهانی بودند.

همچنین سازمان گردشگری جهانی وابسته به سازمان ملل متحد که دفتر آن در مادرید است اعلام کرد: پنج مقصد برتر گردشگری جهان در سال ۲۰۱۲ شامل پاریس، لندن، نیویورک، آنتالیا و هستند.

“دیوید اسکاوسیل” رئیس شورای جهانی سفر و گردشگری نیز گفت: رشد اقتصادی باعث شد دهها میلیون نفر از انسان ها در آسیا از طبقه فقیر به طبقه متوسط جابجا بشوند و این موضوع تمایل آنها را به هزینه کردن در سفر به دنبال داشت. این یکی از دلایل جهش در رشد حجم سفرهای خارجی است.

“دیوید کورترایت” مدیر بررسی های سیاسی در دانشگاه روتردام هلند هم اظهار داشت: دلیل دیگر برای این رشد جهشی، این مسئله است که با وجود نزاع های منطقه ای اما جهان، امن تر شده است.

منبع: سایت عصر ایران

///////////////////

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *