shokooh  
سرنوشت
گذران عمر
عمر
کتاب خواندنی

پیشنهاد صندوق فرهنگ ملی در کنار هر صندوق صدقات

sandooghابتدا خبر زیر را بخوانید :

(شروع خبر) به گزارش عصر ایران asriran.com (کد خبر: ۳۰۵۲۵۱)، سعید ستاری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان اینکه در حال حاضر هفت میلیون نفر در کشور دارای هستند افزود: کمیته امداد در نظر دارد تعداد این صندوق ها را به ۱۰ میلیون صندوق افزایش دهد. ستاری اظهار داشت: تاکنون از ۲۸۰هزار بزرگ و متوسط در معابر، ۵۰هزار صندوق مکانیزه و ۲۰۰ صندوق الکترونیکی درتهران نصب شده و هدف گذاری این نهاد برای نصب ۵۰۰ صندوق الکترونیکی دیگر ادامه دارد. معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد امام راحل افزود: درآمد کمیته امداد امام از محل صندوق های صدقات سال گذشته حدود ۱۸۰ میلیارد تومان بوده است. (پایان خبر)

//////////////

پیشنهاد صندوق فرهنگ ملی در کنار صندوق صدقات

پیشنهاد می شود برای رفع در کنار هر صندوق صدقات، صندوقی به نام صندوق فرهنگ ملی نیز قرار داده شود تا مردم برای کمک به رفع ، کمک های خود را به آن واریز نمایند.

شاید این پیشنهاد طنزگونه برسد یا هم غم انگیز ولی در هر صورت خود این پیشنهاد فارغ از اجرایی شدن یا نشدنش پیام خود را برای هر خواننده ای دارد.

باید بپذیریم که جامعه یمان نیاز به فرهنگ سازی دارد، این نیاز هم نیاز عادی نیست!

یا باید بودجه ای قابل توجه به آن اختصاص یابد یا متاسفانه با طرح هایی اینچنینی بودجه اش تامین گردد.

تصور کنید مطابق با خبر ذکر شده اگر هر کس حتی نیمی از مقداری که برای کمک به فقر مادی در صندوق صدقات می اندازد به صندوق فرهنگ ملی باندازد و معادل ۹۰ میلیارد در این صندوق جمع گردد، چه کارها که نمی توان کرد…

مسلما با این بودجه در حد خود می توان اطلاع رسانی های خوبی راجع به فرهنگ انجام داد. کتابچه ها، بروشورها و بیل بردهای تبلیغاتی فراوانی را برای تعالی فرهنگ ملی به کار گرفت و آگاهی های عمومی را افزایش داد و هزاران کار کوچک و بزرگ تاثیر گذار برای تعالی فرهنگ ملی.

شاید با چنین کارهایی دیگر نیاز به صرف درآمد صندوق های صدقات در کشورمان نباشد و آن را برای کمک به فقرای دیگر نقاط جهان صرف کنیم، چراکه با رفع فقر فرهنگی، فقر مادی هم از بین خواهد رفت ولی الزاما با رفع فقر مادی، فقر فرهنگی از بین نخواهد نرفت…

با تشکر

مدیریت سایت فرهنگ ملی

 

///////////////////

نظرات

4 پاسخ به “پیشنهاد صندوق فرهنگ ملی در کنار هر صندوق صدقات”

 1. گریوانی گفت:

  سلام
  اگر مردم اهل مطالعه شوند، تفکر انتقادی داشته باشند دیگر نیازی به این کارها نیست . خودشناسی و آگاهی از طریق کتاب ماندگارترین اثر را دارد.آموزش و پرورش را سوق دهیم به سمت عقلانیت و تفکر با استخدام معلمان خلاق و توانمند .

  • مدیریت گفت:

   با تشکر از پیام شما
   در پاسخ باید عرض نمایم، که یکی از اهداف آن صندوق کمک به نشر فرهنگ تفکر انتقادی و در مجموع تفهیم مطلب و نظر شما است به مردم…
   فراموش نکنید زمانی معلمان خلاق و توانمند می توانند خلاق و توانمند باشند که دغدقه مادی نداشته باشند و رفع دغدغه ی مادی نیازمند برطرف شدن موانع رشد و توسعه است و بزرگترین مانع رشد و توسعه، فرهنگ غیر متعالی است.
   موفق باشید

 2. محسن گفت:

  با سلام و تشکر از اینکه به فکر فرهنگ سازی بویژه فرهنگ ملی هستید ،عرض شود که
  ۱-فکر نمی کنید با جمع آوری پول و تامین بودجه از طریق صندوق صدقات در واقع ارزش واژه فرهنگ را به پست ترین حد آن تنزل داده اید.
  ۲-چرا سعی نمی شود با استفاده از انواع رسانه ها و یا فیلم و سریال های سینمائی وتلویزیونی به این امر مهم پرداخته شود.اگر دقت کرده باشید در فیلم های خارجی حتی شخص دزد و یا جانی در وقت فرار و سوار شدن به ماشین اولین کاری که میکند بستن کمربند ایمنیست
  ۳-تا زمانی که مردم نیاموخته اند که اولین وسیله یادگیری مطالعه است و همه ما حتی با سوادهای ما اوقات بیکاری خود در مطب پزشک و یا هر جای دیگری را به سر گرداندن و نگاه به دیگران و یا شمردن میخ های سقف آن محل میگذرانیم چیزی جز آنچه که الآن هستیم نخواهیم شد.دقت کنید به آمار مربوط به وقت مطالعه ما ایرانی ها.
  ۴-در خاتمه خدا حفظ کند آقای الهی قمشه ای را که گفت من زبان فرانسه را در صف اتوبوس یاد گرفته ام.
  به امید موفقیت شما در ادامه راهی که در پیش گرفته اید.

  • مدیریت گفت:

   با سلام و با تشکر از نظر شما
   در مورد بند ۱ نظرتان، بنده فکر می کنم شما یا مطلب را درست نخوانده اید.
   در مورد بند ۲ : حرف شما درست است، رسانه ها بسیار می تواند تاثیر گذار باشند، این را باید به مسئول آن رسانه ها گفت. رسانه ما هم این سایت است که در حد توان موضوع شما را بازتاب خواهیم داد و نشر نظر شما هم در همین راستا است.
   در مورد بند ۳ : سخن شما کاملاً صحیح است، ما در تفهیم همین موضوع تلاش می کنیم شما هم با ارسال مقالات خود ما را یاری رسانید.
   با سپاس فراوان از پیام و نظر تاثیر گذار شما
   موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *