shokooh  
سرنوشت
گذران عمر
عمر
کتاب خواندنی

معرفی انجمن حمایت از توسعه قطار های پرسرعت

ghatar-sاولین بار با این انجمن در سخنرانی ، استاد دانشگاه علم و صنعت آشنا شدم. برای این انجمن از صمیم قلب آرزوی موفقیت و پیروزی را داریم. در ادامه معرفی این انجمن و اهداف آن را به نقل از خود سایت در زیر نقل می نماییم. پیشنهاد می کنم به سایت این انجمن به نشانی  www.iranhsr.ir  سر بزنید و اطلاعات درج شده در آن را بخوانید و در حد و توان خود نشر دهید.

انجمن حمایت از توسعه قطار های پرسرعت یک سازمان مردم نهاد رسمی است که از وزارت کشور مجوز دارد و کلیه فعالیتهای آن غیر سیاسی، غیر انتفاعی و غیر دولتی بوده و با رعایت کامل از قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و بر طبق  اساسنامه به شماره ۲۹۹۸۷ . شماره ملی ۱۰۳۲۰۸۱۴۹۳۰ ثبت گردیده و از تاریخ ۱۳۹۱/۶/۱۲ فعالیت خود را آغاز نموده است. 

 

افکار انجمن

در راستای الویت بخشی و درک مفهومی این مهم در کاهش تبعات اجتماعی و حمایت از سرمایه های انسانی و خانواده های بی سرپرست بوده و با نگاه پیشگیری بر مصائب اجتماعی ناگوار این پدیده و ارائه راهکارهای اجرایی و کارشناسانه و واقعی تاسیس گردیده است.

 

اهداف انجمن:

اشاعه فرهنگ پذیرش، گسترش و استفاده از قطارهای پرسرعت (سریع السیر) در کشور و پی جویی و تلاش در جهت ارتقاء فرهنگ بکارگیری حمل و نقل ریلی و قطارهای پرسرعت در راستای توسعه پایدار، عدالت اجتماعی، حفظ محیط زیست، تمرکززدایی، توزیع ثروت و حمایت از منابع انسانی و سرمایه ایرانی.

 

بخشی از مزایای راه اندازی قطارهای پرسرعت در ایران:

۱-کاهش تلفات جاده ای و پیشگیری از تبعات اجتماعی ۲-احیاء صنعت توریسم داخلی و خارجی
۳-حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا ۴-کاهش هزینه های سوخت ملی
۵-کاهش هزینه های بیمه ای ۶-کاهش هزینه های درمانی و پلیس و ارگانهای مرتبط
۷-کاهش هزینه های هلال احمر ۸-کاهش مصرف سوخت
۹-ایجاد آرامش سفر برای مخاطبین ۱۰-ارتقاء سطح فرهنگی و اقتصادی مابین شهرها

 

شعار انجمن:

انسان، محور توسعه دانش بنیان

 

اهداف تاسیس انجمن عبارت است از:
الف : کلیات
اشاعه فرهنگ پذیرش، گسترش و استفاده از قطارهای پرسرعت (سریع السیر) در کشور و پی جویی و تلاش در جهت ارتقاء فرهنگ بکارگیری حمل و نقل ریلی و قطارهای پرسرعت در راستای توسعه پایدار، عدالت اجتماعی، حفظ محیط زیست، تمرکززدایی، توزیع ثروت و حمایت از منابع انسانی و سرمایه ایرانی.

ب : روش اجرای هدف

۱- مطالعه و پژوهش در شناخت نقاط قوت و نقاط ضعف، فرصتها و چالشهای احتمالی توسعه قطارهای پرسرعت در ایران جهت دستیابی به روشهای برتر اجرائی.

۲- رایزنی و همفکری با مسئولین بلند مرتبه کشور به منظور انعکاس حمایتهای مردمی در ضرورت سرعت دادن به انجام کار .

۳- کمک به توسعه علمی و آموزشی از طریق برگزاری اتاق فکرهای تخصصی با محوریت آسیب شناسی، حمایت و مشارکت در نشستهای علمی، سمینارها، جشنواره ها، نمایشگاهها و همایشهای عمومی و کارگاهها و مگا پروژه های ملی تخصصی و حمایت و مشارکت در پژوهشهای صنعتی و دانشگاهی جهت ارتقاء دانش فعالان عرصه قطارهای پر سرعت و حمل و نقل ریلی.
۴- ارتباط با رسانه های جمعی شامل رسانه های نوشتاری، سمعی و بصری و دیجیتالی به منظور ایجاد انگیزه و اطلاع رسانی افکار عمومی در امور مرتبط.

۵ – مطالعه دائمی وضعیت موجود و برنامه های آینده کشورهای جهان به منظور اطلاع رسانی و کمک فکری و علمی به مسئولین اجرایی و شرکتهای بخش خصوصی درگیر با فعالیتهای مرتبط با قطارهای پرسرعت و حمل و نقل ریلی. موافقت مرجع صدور پروانه با انجام فعالیتهای مذکور در اهداف و شیوه های اجرایی، به معنای اجازه فعالیت در خصوص مواردی که نیازمند کسب مجوز از دستگاههای خاص می باشد، نیست. بدیهی است انجام هر گونه اقدام در راستای اجرایی نمودن مواردی از اهداف و شیوه های اجرایی که مستلزم اخذ موافقت دستگاه خاص باشد منوط به دریافت مجوز از آن مرجع است.

منبع : سایت انجمن حمایت از توسعه قطار های پرسرعت

www.iranhsr.ir

///////////////////

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *